Úvod » Kam vyrazit na houby? Víme kde rostou, podívejte se na naše tipy z celé ČR

Kam vyrazit na houby? Víme kde rostou, podívejte se na naše tipy z celé ČR

 

Zdá se vám, že letos houby nerostou? Není to pravda! Je jen třeba vědět, kam na ně! A s tím Vám poradíme. Většina houbařů by sice svá místečka ani za nic neprozradila, ale my jsme se rozhodli odtajnit, kde houby skutečně rostou, a jaké druhy to jsou. 

Kam jít na houby? Mykologové a houbaři odtajnili nejlepší místa z celé ČR

Kam na houby v Praze a okolí

Pokud nemáte čas či možnost vyrazit někam do hlubokých lesů, nesmutněte. I v hlavním městě se dá houbařit. Příměstských parků a lesíků, kde houby rostou, je v Praze dost. Mezi nejznámější lokality se řadí například Divoká Šárka, Stromovka, Obora Hvězda, Klánovické lesy či Krčský les.

Vydat se ale můžete i pár desítek kilometrů od centra města. Nejčastějšími cíli v okolí Prahy jsou Brdy, Příbramsko a Křivoklátsko.

Nejlepší místa na sbírání hub v Praze a okolí

Kam na houby v Brně a jihomoravském kraji

V okolí moravské metropole můžete vyrazit na houby například do Žďánického lesa, na jižní Moravě pak do okolí Valašského Meziříčí, na Vyškovsko, či do okolí Blanska.

Nejlepší místa na sbírání hub v Brně a okolí

Kam na houby v Beskydech

Pokud se nacházíte v moravskoslezském kraji, rozhodně neseďte doma, vezměte košík a vyrazte na houby. V době sezóny Vám Beskydy nabízejí širokou škálu jedlých hub a dalších lesních plodů, které Vám svou vůní budou ještě v zimě připomínat kouzlo prázdnin.

Nejlepší místa na sbírání hub v Beskydech

Kam na houby na Šumavě

Šumavské lesy jsou opravdovým rájem pro houbaře. Vzhledem ke skutečnosti, že v okolí nejsou žádné větší průmyslové podniky, není půda v lesích zničená a houby zde rostou opravdu hojně. A když by se Vám náhodou nezadařilo, můžete si alespoň užít procházky místní panenskou přírodou.

Nejlepší místa na sbírání hub na Šumavě

Kam na houby v zimě

Ta pravá houbařská sezóna sice začíná v létě a končí na podzim, jedlé houby však můžete sbírat po celý rok. I v zimě! Rostou totiž zimní houby a my Vám poradíme, kde je hledat.

Nejlepší místa na sbírání hub v zimě

 

Jak využít houby v kuchyni? Máme pro Vás několik tipů

Víte, co si nesmíte zapomenout vzít sebou do lesa?

Víme jak poznat, že rostou houby. Čtěte dále