Úvod » Ty nejlepší houbové recepty, které si musíte připravit!

Ty nejlepší houbové recepty, které si musíte připravit!

 

Co Čech, to houbař, dalo by se říct. Houby v České republice dle statistik sbírá sedm z deseti obyvatel, sbírají je dokonce i ti, kteří je nakonec ani nejedí. Většina z nás si ale na těchto darech z lesa pochutná, proto jsme pro vás připravili velký výběr tradičních receptů, které možná obohatí Váš kuchyňský, houbový repertoár.

Recept na nejlepší houbovou smaženici

Krásně voňavá smaženice patří k oblíbeným receptům letní chalupářské sezóny. Kromě hub a vajec nezapomeňte přidat bylinky a koření. Houby si skvěle rozumí s kmínem, čerstvým tymiánem nebo listovou petrželí. Podávejte ji s opečeným krajícem chleba a přesvědčte se sami, jaký skvělý pokrm smaženice bezesporu je.

Recept na bedlí řízky

Ty nejlepší houbové řízky připravíte právě z bedel, tak s chutí do toho. Mají plnou, kořenitou chuť a pronikavou vůni, a pokud si je připravíte s vařeným bramborem s petrželkou, rozhodně neuděláte chybu.

Recept na bramboračku jako od babičky

Domácí bramboračce se nic nevyrovná. Podlehněte chuti hub, brambor a koření i Vy. V zimních měsících si jí nezapomeňte udělat pořádný kotel, přijde k chuti. Obzvlášť pak až se budete vracet promrzlí z vycházky nebo z lyžování.

Recept na krkonošský houbovec neboli hubník

Tradiční horský jednoduchý recept, který zužitkuje zbylé rohlíky a houby. Uvidíte, že až ochutnáte, budete si ho připravovat několikrát ročně, a nejen na Vánoce, jak praví staročeská tradice.

Recept na nakládání a zavařování hub

Úspěšní houbaři si přebytky hub, které nestačili zkonzumovat čerstvé, uchovávají na zimu. Skvělý způsobem je zavařování, které sice může být o něco pracnější, nicméně odměnou Vám pak bude skvělá chuť čerstvých hub.

Recept na sušené houby

Sušené houby dlouho vydrží, snadno se skladují a krásně provoní celý byt. Jsou opravdovou pochoutkou, která doplní spoustu nejrůznějších pokrmů. Tak neváhejte, a své přebytky z lesa usušte!

Nebojte se použít na sušení hub sušičku

Recept na houby v octě

Kdo by neměl rád nakládanou směs hub ve sladkokyselém nálevu? Přesně tak, nikdo! A když příroda nabízí, proč si houby nenasbírat a nenaložit? 

Recept na vánočního kubu z hub

Velmi dobré a velmi prosté jídlo, které si musí zamilovat i naprostý odpůrce hub.

Recept na houbový koláč (quiche)

Není nic lepšího ke sklence dobrého bílého vína, než houbový koláč se slaninou a Vaším oblíbeným sýrem. Pokud vynecháte slaninu, máte perfektní vegetariánskou svačinu, oběd nebo večeři.

Recept na klasickou houbovou omáčku

Houby se výborně kamarádí s omáčkami a důkazem tohoto tvrzení je náš recept na tuto fantastickou smetanovou houbovou omáčku.

Recept na houbovou polévku či žampionový krém

Vynikající polévka, do které můžete použít jakékoliv houby. Voní fantasticky a ještě lépe chutná. Pokud byste měli chuť na něco jemnějšího, pak určitě nezapomeňte vyzkoušet žampionový krém.

Recept na houbové rizoto

Naprosto dokonalé jídlo, které chutná jak v italské restaurace.

Další rychlé a levné recepty z hub

 

Mají houby pozitivní vliv na naše zdraví? Čtěte dále…

Kam vyrazit v ČR na houby? Poradíme Vám.

Do čeho sbírat houby, když nemáte košík?